Na Heureke využívame personalizáciu a cielenú reklamu. Na základe vášho správania na Heureke personalizujeme jej obsah. Kliknutím na „Rozumiem“ alebo inam súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na ďalších weboch. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete vypnúť v nastaveniach prehliadača. Viac


Poradňa Klávesnice

Ako si vybrať klávesnicu?

Pred výberom klávesnice si musíme ujasniť či budeme chcieť káblové/bezdrôtové prevedenie, ďalej aký druh pripojenia, či budeme požadovať nejaké ďalšie doplnkové funkcie a aké rozloženie kláves nám bude vyhovovať. 

Bezdrôtové
Pripojenie cez USB
Pripojenie cez PS/2

Odkazy na osvedčených výrobcov: Logitech, Genius, Microsoft, Chicony

Káblová alebo bezdrôtová verzia?

Či si vybrať káblovú alebo bezdrôtovú verziu závisí na tom, ako chceme klávesnicu používať a aký užívateľský komfort si chceme dopriať. V prípade, že budeme mať klávesnicu stále na stole, na jednom mieste a nebude nám vadiť kábel, ktorý trčí z klávesnice, vyberieme si lacnejšiu variantu káblového modelu. Ak chceme byť neobmedzený v pohybe s klávesnicou, vyberieme si model bezdrôtový.

Aký druh pripojenia si vybrať?

V dnešnej dobe sa používa na pripojenie portov PS/2, USB a môžeme sa stretnúť s pripojením pomocou Blue Tooth adaptéru, avšak aj ten sa pripája do USB portu. Osobne by som si výlučne vybral pripojenie pomocou USB portov, ktorých majú dnešné počítače dostatok. Naopak niektoré notebooky však porty PS/2 nemajú. Pripojiť sa samozrejme musia aj bezdrôtové modely, kde je k počítaču nutné pripojiť prijímač signálov z klávesnice. Pripája sa do tých istých portov ako káblová klávesnica.

Obyčajnú, multimediálnu alebo pre hráča? 

Dnes je možné si kúpiť úplne klasickú klávesnicu iba so základnými klávesmi, každý z nás ale určite zatúžil ovládať z klávesnice aj ostatné funkcie počítača. Toto umožňujú klávesnice tzv. multimediálne, ktoré ponúkajú možnosti ovládania hlasitosti zvuku, ovládania Windows media player, vypnutia a uspania počítača, spustenia internetového prehliadača a veľa ďalších. Ďalej sa tiež na trhu objavujú tzv. hráčske klávesnice, určené najmä hráčom hier, ktorí využívajú ich funkcie. Majú väčšinou špecifické rozloženie kláves, neštandardný vzhľad a rozmery atď. Ak ste 
bežný užívateľ, odporúčam si kúpiť klávesnicu, ktorá má aspoň základné multimediálne funkcie.

Vybrať klávesnicu podľa parametrov

Porovnať klávesnice