Recenzie Razer RZ03-02040100-R3M1

• Rýchla odozva pri hraní
  • Elegantný dizajn
  • Dlhý a kvalitný kábel
  • Jasne svieti aj cez deň v porovnaní s DeathStalker
  • Veľmi príjemný zvuk kláves (ani hlasné ani úplne tiché)
  • Magnetická podložka pod zápästie - neskutočne pohodlná a mäkká, na klávesnici drží pevne aj keď s ňou hýbete a zároveň ľahko ju odpojíte keď treba (posúva sa doľava / doprava)
  • Nekonečný počet nastavení farieb, pekné efekty dokonca nastavovanie ich uhla, smeru, možnosť vlastných efektov, každé písmeno môže mať inú farbu, ľubovoľná časť klávesnice môže mať ľubovoľný efekt atď ..
  • Chroma aplikácie, napríklad Audio Visualizer vám spraví z klávesnice ekvalizér, pustíte hudbu a klávesnica svieti do rytmu, iná aplikácia prispôsobí farby klávesnice poďla toho čo je na obrazovke, iná aplikácia reaguje na udalosti v hre napríklad pípanie bomby bliká numpad atď ..
  • Ornata a Ornata Chroma majú dosť veľký cenový rozdiel na to že ide len o farby (Ornata svieti jednou farbou)

Klávesnicu som kupoval ako náhradu za Razer DeathStalker ktorá prestala fungovať a bola reklamovaná. Dal som znovu šancu Razru keďže Ornata je momentálne ich najnovšia klávesnica a zaujal ma nový typ kláves ktorý si Razer dal tuším patentovať a momentálne je to jediná klávesnica ktorá ich má. Ako z ich názvu vyplýva (mecha-membrane) je to perfektný zlatý stred medzi mechanickými a klasickými / membránovými. Na klávesnici sa preto veľmi príjemne a presne píše a pritom sa klávesy stláčajú rýchlejšie ako pri mechanických ktoré má napríklad BlackWidow. Druhá vec ktorou ma klávesnica zaujala je magnetická odnímateľná opierka na ruku ktorá sa prichytí jednoducho na spodu klávesnice a pevne drží aj keď hýbete s celou klávesnicou takže sa nemusíte báť že by vám pri písaní alebo pri hraní vykĺzla alebo podobne. Navyše je neskutočne príjemná na ruku, mäkká, a spĺňa svoj účel na jednotku. No a samozrejme netreba zabudnúť na to čím je Razer slávny a to sú možnosti farebného prevedenia. Už ako je zvykom potrebujete na to ich softvér ktorý si zadarmo stiahnete a v ňom si môžte nastavovať farby do nepríčetna a podľa chuti. No a ak navštívite Razer Workshop tam si zase môžete stiahnuť aplikácie pre klávesnicu, medzi najslávejšie patrí Audio Visualizer, keby ste chceli tak dokonca na klávesnici môžte hrať hadíka či piškvorky.
Bez problémov jedna z najlepších klávesníc čo som kúpil, odporúčam.